فشار سنج داتیس PTU

شرکت نواندیشان صنعت الکترونیک داتیس یک از تولید کنندگان دستگاه های فشار سنج پرتابل ، ثابت و باتری بیس در ایران می باشد.فشار سنج های شرکت دانش بنیان داتیس قابلیت کار در تمامی رنج ها و اتصالبه انواع سنسور ها را دارند. در زیر تلاش شده تا توضیحاتی درباره فشار سنج ها و سنسور های فشار ارائه گردد. جهت دریافت اطلاعات فنی و سفارش کالا به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.

فشار سنج چیست و چه کاربردی دارد ؟

فشار سنج ها دستگاه هایی هستند که با استفاده از یک یا چند سنسور میزان فشار سیالات در لوله ها یا مخازن بسته را بر حسب بار یا اتمسفر اندازه گیری می نمایند. میزان فشار اندازه گیری شده بنا بر نوع فشار سنج می تواند بر روی نمایشگر به کاربر نمایش داده شود یا از طریق درگاه های مختلف دخیره سازی و یا ارسال گردد. 

فشار سنج

سنسور فشار چگونه عمل می کند؟

درون فشار سنج ها پرده ی دیافراگمی قرار دارد که میزان فشار وارده به این پرده مقدار مقاومت یا ظرفیت خازنی ( بسته به نوع مدار سنسور) را تغییر میدهد. تغییرات در مقدار مقاومت یا ظرفیت خازنی پیزو سنسور توسط برد داخلی سنسور سنجیده می شوند و از طریق پروسسور کوچک داخلی سنسور به یک سیگنال استاندارد تغییر می کند. 

این سیگنال معمولا از انواع زیر می باشد:

  • RS485
  • 4 الی 20 میلی آمپر
  • 0 الی 5 ولت 
  • 0 الی 10 ولت 
  • HART

سپس سیگنال خروجی از طریق کابل یا سوکت سنسور به دستگاه لاگر یا فشارسنج منتقل می شود.

فشار سنج

تفاوت فشار سنج و دستگاه فشار شکن چیست ؟

به طور خلاصه دستگاه فشار شکن در واقع نوعی فشار سنج قابل برنامه ریزی است. این نوع دستگاه ها قابلیت این را دارند که در صورت وارد شدن مقدار خاصی از فشار به سنسورهایشان عملی را انجام دهند . 

برای مثال زمانی که فشار آب کم می شود پمپ را فعال کنند یا زمانی که فشار بالا می رود پمپ را خاموش کنند. 

 

فشار شکن داتیس

دستگاه های فشار سنج داتیس دارای رله های قابل برنامه ریزی می باشند که می توانند در صورت نیاز کاربر در فشار های مختلف با فعال سازی این رله ها دستگاه یا مجموعه ای از دستگاه ها را فعال سازند. 

این دستگاه همچنین قابلیت ارسال اطلاعات از طریق GSM/GPRS در بستری امن را دارد. در صورت برنامه ریزی دستگاه می توانید در زمان عبور میزان فشار از حد معینی، یک Alarm از طریق SMS دریافت نمایید.

دستگاه فشارسنج داتیس قابلیت اتصال به شبکه از طریق پورت LAN رادارد. همچنین می تواند گزارشات میزان فشار های سنجیده شده را بر اساس زمان در یک حافظه داخلی MMC ذخیره نماید.